wtorek, 14 sierpnia 2012

Rozkosz nieujarzmiona - Larissa Ione

Larissa Ione, Rozkosz nieujarzmiona
tyt. oryg.: Pleasure Unbound
cykl: Demonica, 1

tłum.: Składanowska Kinga 
Papierowy Księżyc 2012, 406 s.


Larrisa Ione w swoim cyklu wykreowała świat pełen demonów, zarówno tych złych, budzących strach samym wyglądem, jak i seksownych, humanoidalnych, niebezpiecznych z zupełnie innych powodów... W tym specyficznym świecie znajdziemy także wegetarian i kilka innych cudacznych wyobrażeń. Wśród nich podziemny szpital dla demonów, prowadzony przez  Eidolona - potomka sukuba i demonicę sprawiedliwości. Stanowi on nietypowe połączenie przeciwstawnych cech, z jednej strony kieruje nim popęd, potrzeba zaspokajania własnych potrzeb, impulsywność, z drugiej spokój, wstrzemięźliwość, rozwaga. 

Pewnego dnia, a może nocy, na stół operacyjny seksownego lekarza (z dyplomem Harvarda, jakżeby inaczej) trafia niespodziewanie śmiertelny wróg. Zabójczyni demonów należąca do stowarzyszenia Aegis - Tayla Mancuso. Zgodnie z zasadami, które sam ustalił, nie może jej zabić, ale nie musi jej pomagać, jednak coś go do niej ciągnie i sprawia, że przeciwstawiając się opinii reszty personelu, w tym bratu (relacje między rodzeństwem są wciągające, a pozostali bracia są głównymi bohaterami kolejnych części cyklu). Przy okazji odkrywa tajemnicę, o której sama Tayla nie wie, a która nieuchronnie wpłynie na jej dalsze życie. Książka nie byłaby paranormal romans, gdyby nie doszło do namiętnego zbliżenia między bohaterami, jeszcze w podziemiach, w czasie rekonwalescencji. Ona przekonana, że śni, bo przecież inaczej boski lekarz nie zwróciłby na nią uwagi, a już na pewno nie w szpitalnej sali, on przyciągany jej pożądaniem, które jako sukub chce spełnić. Do tej pory udawało mu się kierować rozumem, ale zbliża się kolejny etap jego rozwoju i instynkty biorą górę.

Akcja toczy się głównie wokół wątków: wojny demony-ludzie, handlu częściami ciał demonów, emocji rodzących się między bohaterami, nieuniknionej przemiany Eidolona w zaślepionego rządzą demona pragnącego posiąść każdą kobietę w celu spłodzenia jak największej liczby potomstwa (przydatną umiejętnością jest zmiennokształtność), zmianami zachodzącymi a Tayli i ich konsekwencjami, jej blokadą przed orgazmem - nawet przy seksie z demonem seksu.

Jak wynika z samego wpisu jest to raczej książka dla dorosłych, ale lubiących oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości ;) Mimo pewnej schematyczności powieści, czyta się ją bardzo dobrze, postępowanie postaci nie jest aż tak oczywiste, ciekawe są wątki poboczne, postaci drugoplanowe. Polecam wszystkim fanom gatunku.

2 komentarze:

  1. Widzę, że tobie również przypadła do gustu ,,Rozkosz nieujarzmiona''. Mi także bardzo się ten pierwszy tom spodobał i czekam z niecierpliwością na kolejne części.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz, każdy coś wnosi i jest dla mnie ważny. Pozdrawiam

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...