poniedziałek, 30 maja 2011

Wschodzący księżyc - Keri Arthur

Keri Arthur, Wschodzący księżyc
tłum. Kinga Składanowska
Wydawnictwo Erica 2011
400 s.

To pierwsza z dziewięciu książek poświęconych Riley Jenson - córce wilkołaka i wampira. To bardzo rzadkie, naturalnie występujące połączenie. Ze względu na swą inność, po ukończeniu 18 lat została wyrzucona, wraz ze swym bratem bliźniakiem Rhoanem ze stada. Zamieszkali w Melbourne i znaleźli pracę w Departamencie Innych Ras.
Niestety podczas wykonywania misji Strażnika Rhoan zaginął. Łącząca ich więź utwierdza Riley w tym, że coś jest nie tak i choć do tej pory starała się uniknąć pracy Strażnika, to angażuje się w śledztwo. Jednocześnie pod jej drzwiami pojawia się nagi, przystojny, liczący bagatela 1200 lat wampir Quinn, który utracił chwilowo pamięć i szuka pomocy jej brata. Przypadek? Zbieg okoliczności?
Akcja zbiega się z czasem gorączki księżycowej, czyli siedmiu dni przed pełnią, gdy potrzeba seksu jest bardzo silna dla jej wilkołaczej części. Dzięki temu poznajemy również jej życie prywatne i obecnych partnerów Talona i Mishę. Jednak bohaterka nie ogranicza się do nich poszukując tego jedynego i korzysta z nadarzających się okazji.
Do tego ktoś próbuje stworzyć genetycznie idealne połączenie różnych ras, a DNA Riley może w tym pomóc, więc i ona znajduje się w niebezpieczeństwie. Na szczęście jej pochodzenie jest jednocześnie jej atutem, posiada zdolności lecznicze wilkołaka, jego siłę, prędkość, węch, słuch, kły oraz wampirzą umiejętność ukrycia się w cieniu, potrafi wyczuć obecność nieumarłych, posiada zdolności telepatyczne, a nie czuje potrzeby picia krwi czy lęku przed słońcem.
Keri Arthur opisuje wszystko prostym, a jednocześnie barwnym językiem [czytałam w oryginale, wiec o tłumaczeniu się nie wypowiadam, bo nie znam]. Dialogi są dynamiczne, przerwane scenami walki, erotycznymi uniesieniami, kryminalnymi zagadkami. Polecam na popołudnie, do pociągu i jako inny czasoumilacz. Na szczęście bohaterka nie jest nastolatką, więc i akcja toczy się raczej w świecie dorosłych, co wiąże się z innymi problemami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz, każdy coś wnosi i jest dla mnie ważny. Pozdrawiam

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...